Answered

Kalademi.me, tüm sorularınıza güvenilir ve hızlı yanıtlar alabileceğiniz en iyi yer. Profesyonellerle bağlantı kurarak sorularınıza hızlı ve etkili yanıtlar almak için platformumuzu kullanın. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.

ACİİİİLLL!! CEVAPP MATEMATİK​

ACİİİİLLL CEVAPP MATEMATİK class=

Sagot :

Cevap:

B

Adım adım açıklama:

1 kilogram çekirdek x lira olsun.

1 kilogram leblebi x+4 lira olur.

3 kilogram çekirdek 3x lira olur.

3 kilogram leblebi 3.(x+4) = 3x+12 olur.

3x+3x+12 = 132

6x = 120

x = 20 olur.

Çekirdeğin kilogram fiyatı 20 liradır.