Uzyskaj szybkie i dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Soru-cevap platformumuz, farklı bilgi alanlarında kesin bilgiler sunmaya hazır uzmanlarla sizi bir araya getiriyor. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın.
Sagot :
☆Merhaba,
Bilgiler;
Üçgenin iç açıları toplamı 180'dir.
Dörtgenin iç açıları toplamı 360'dır.
★Başarılar "
Selam ☔
Cevap:
14.~Dörtgenin iç açıları toplamı = 360°'dir.
a = 111+100+78 = 289 360-289 = 71°
b = Göremediğim sayı var.
c = Göremediğim sayı var.
d = 100+140+50 = 290 360-290 = 70°
e = 102+96+68 = 264 360-264 = 96°
f = 157+43+99 = 299 360-299 = 61°
15.~Üçgenin iç açıları toplamı = 180°'dir.
a = 120+30 = 150 180-150 = 30°
b = 30+80 = 110 180-110 = 70°
c = 28+90 = 118 180-118 = 62°
d = 43+39 = 82 180-82 = 98°
e = Gözükmüyor.
f = Gözükmüyor.
~BaŞaRıLaR
Aradığınız bilgileri bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla yanıt ve güncel bilgi almak için tekrar ziyaret edin. Ziyaretiniz bizim için çok önemli. Herhangi bir sorunuz olduğunda güvenilir yanıtlar almak için geri dönmekten çekinmeyin. Sorularınız için Kalademi.me burada. Yeni yanıtlar için geri dönmeyi unutmayın.