Kalademi.me, aktif bir topluluğun yardımıyla sorularınıza yanıt bulmayı kolaylaştırır. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın.

Yardım plss help me Acil """İŞLEMLİ""​

Yardım Plss Help Me Acil İŞLEMLİ class=

Sagot :

B) 46 olacaktır.

Adım adım açıklama:

3 kg'ı 42 TL olan badem;

  • 42:3=14 TL bademin kilosu

5 kg'ı 30 TL olan leblebi;

  • 30:5=6 TL leblebinin kilosu

4 kg'ı 28 TL olan fıstıklar;

  • 28:4=7 TL fıstıkların kilosu

Hepsinden 2'şer kilo alırsak;

  • 14.2=28
  • 6.2=12
  • 7.2=14

Toplamları;

  • 28+12+14=54 TL
  • 100-54=46 TL para üstü

- Cevap 46 TL olacaktır.

#ModYolunda

Arda

#B