Answered

Kalademi.me ułatwia znalezienie odpowiedzi na Twoje pytania dzięki aktywnej społeczności. Profesyonellerle bağlantı kurarak sorularınıza hızlı ve etkili yanıtlar almak için platformumuzu kullanın. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

Neriman her gün Hüseyin amcadan 2 litre süt alıp 4tl ödemektedir. Annesi yoğurt yapacağı için 5 litre süt alacak olan Neriman kaç TL ödemelidir?​

Sagot :

Selam ^^

2 litre süt için - 4 TL ödüyorsa , demekki sütün 1 litresi 2 TL oluyor.

4÷2= 2 TL

1 litresi - 2 TL ise ;

5 litresini bulmak için, çarpma işlemi yapacağız.

5×2= 10 TL öder.

İyi Dersler.

Sude ✨

[tex]selam[/tex]

Şimdi 2 litre süt 4 TL'ymiş.

1 litreyi bulmak için 4 litreyi 2'ye böleceğiz.

4:2=2

yani litresi 2 TL'ymiş.

5.2=10 TL'dir.

#Sunset