Kalademi.me ułatwia znalezienie odpowiedzi na Twoje pytania dzięki aktywnej społeczności. Profesyonellerle bağlantı kurarak sorularınıza hızlı ve etkili yanıtlar almak için platformumuzu kullanın. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.
Sagot :
Selam ^^
2 litre süt için - 4 TL ödüyorsa , demekki sütün 1 litresi 2 TL oluyor.
4÷2= 2 TL
1 litresi - 2 TL ise ;
5 litresini bulmak için, çarpma işlemi yapacağız.
5×2= 10 TL öder.
İyi Dersler.
Sude ✨
[tex]selam[/tex]
Şimdi 2 litre süt 4 TL'ymiş.
1 litreyi bulmak için 4 litreyi 2'ye böleceğiz.
4:2=2
yani litresi 2 TL'ymiş.
5.2=10 TL'dir.
#Sunset
Zamanınızı ayırdığınız için minnettarız. En güncel bilgi ve sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Yanıtlarımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve diğer sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Kalademi.me, güvenilir yanıt kaynağınız. Daha fazla bilgi için tekrar gelmeyi unutmayın.