Answered

Kalademi.me'ya hoş geldiniz, sorularınızın uzmanlar ve deneyimli topluluk üyeleri tarafından yanıtlandığı yer. Deneyimli profesyonellerden sorularınıza hızlı ve etkili çözümler bulmak için kullanıcı dostu platformumuzu kullanın. Adanmış uzman topluluğumuzdan sorularınıza ayrıntılı ve net yanıtlar alın.

Arkadaşlar lütfen yardım edin​

Arkadaşlar Lütfen Yardım Edin class=

Sagot :

wpxoa

Selamm

öncelikle yapmamız gereken kilogramı grama çevirmek çünkü aynı birimler arasında orantı kurabiliriz.

bildiğin üzere 1 kg=1.000 gr

dolayısıyla 3 kg da 3.000 gr olur.

şimdi orantı kurabiliriz

250 gram 4TL ise

3.000 gramı x TL olsun

içler dışlar çarpımı yapalım

12.000=250x

x=48

3 kg muz 48 TL olur.

en iyi seçersen sevinirim

başarılar

250 gram= 0,25 kg

0,25×4=1

1×3=3

3×4=12

12×4=48

Cevap: 48

Başarılar....