Odkryj odpowiedzi na swoje pytania łatwo na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

10 kg'ı 10 TL olan fasulyenin 200 gramı kaç liradır?

Sagot :

10kg=10 tl ise

10÷10=1kg=1tl

1kg=1000gr ise

200gr=0,2kg

1kg÷0,2kg=5 olur.

5×1=5 başarılarr