Kalademi.me, günlük ve karmaşık sorularınıza çözümler bulmayı topluluğumuzun yardımıyla kolaylaştırır. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için uzman topluluğumuzla bağlantı kurun. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.
Sagot :
Cevap:
Patates dağ aoahalidir çünkü 1 kg patates 2 TL ise 5 kg patates 10 TL dır
1 kg si 3 TL olan patlıcan 3 kg si 9 TL yapar bu sebeple patates daha pahalıdır
Cevap:
Kilosu 3 TL'den 3 kilo patlıcan 3×3=9 TL
Kilosu 2 TL'den 5 kilo patates 2×5=10 TL
Yani 5 kilo patates daha pahalıdır.
:)
Ziyaretinizi takdir ediyoruz. Bulduğunuz yanıtların faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi için geri dönmekten çekinmeyin. Hizmetimizi kullandığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza doğru ve güncel yanıtlar vermek için her zaman buradayız. Kesin yanıtlar için referans siteniz Kalademi.me. Daha fazla bilgi için geri dönmeyi unutmayın.