Kalademi.me, günlük ve karmaşık sorularınıza çözümler bulmayı topluluğumuzun yardımıyla kolaylaştırır. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için uzman topluluğumuzla bağlantı kurun. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

kilosu 3 TL olan 3 kilo patlıcan mı pahalıdır kilosu 2 TL olan patates 5 kilogram patates mi pahalıdır


Sagot :

Cevap:

Patates dağ aoahalidir çünkü 1 kg patates 2 TL ise 5 kg patates 10 TL dır

1 kg si 3 TL olan patlıcan 3 kg si 9 TL yapar bu sebeple patates daha pahalıdır

Cevap:

Kilosu 3 TL'den 3 kilo patlıcan 3×3=9 TL

Kilosu 2 TL'den 5 kilo patates 2×5=10 TL

Yani 5 kilo patates daha pahalıdır.

:)