Kalademi.me'ya hoş geldiniz, sorularınızın uzmanlar ve deneyimli topluluk üyeleri tarafından yanıtlandığı yer. Topluluğumuzun adanmış uzmanlarından sorularınıza ayrıntılı yanıtlar alın ve platformumuzun sunduğu hizmetlerden faydalanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

yukarıdaki resimlerle ilgili problemler yazılacak 4.sınıf​

Yukarıdaki Resimlerle Ilgili Problemler Yazılacak 4sınıf class=

Sagot :

1. Problem

1kg ceviz 20 TL ise 10kg cevçz kaç TL dir.

2. Problem bir hayvanat bahçesinde 3000 kg lik 2 gergedan 1t 268 kglik 1 zürafa vardır bu hayvanların toplam kgsi nekadardır

Adım adım açıklama:

1. Problem cevap

1 kg =20 TL

10kg=20×10=200 TL dir

2. Problem cevap

Gergedanların toplam kg si

3000×2=6000kg

1 t 268 kg ¬> 10268 kg

10268+6000=16268 toplam kg dir

EN İYİ SEÇERMİSİN ☺️ ☺️