Answered

Kalademi.me, aktif bir topluluğun yardımıyla sorularınıza yanıt bulmayı kolaylaştırır. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan ayrıntılı yanıtlar almak için platformumuzu keşfedin. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

Zeynep aldığı 4 kg peynir için 16 TL ödüyor.Eğer zeynep aynı peynirden 3 kg 500 g alsaydı kaç TL öderdi A)10 B)12 C)13 D)14 işlem yapın lütfen

Sagot :

Cevap:D)14

Adım adım açıklama:KİLO=4

YARIM KİLO=2

3.4=12

1.2=2

12+2=14