Uzyskaj najlepsze rozwiązania swoich pytań na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Sorularınızı sorun ve farklı alanlardaki deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar alın. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

litresi 15 TL olan mısır yağından 24 lite alırsan kaç TL Öderiz 3. sınıf

Sagot :

Cevap:

[tex]1 = 15 \\ 24 \times 15 = 360[/tex]

buna

bakılırsa 360 ₺ öderiz

Selamlar! ✔✨Üçüncü_Cevabım✨✔

Şimdi bir litre mısır yağı 15TL. Biz bu mısır yağından 24 litre alıyoruz. Şimdi 1 Litre mısır yağı = 15 TL. Biz her bir litre mısır yağı aldığımızda her mısır yağı için 15TL fazla ödüyoruz. Bunu tek tek toplamak yerine 24 ile 15'i çarpabiliriz :)

  • 24 × 15 = 360 (Cevabımız 360'dır.)

Açıklama:

360 TL = 24 litre mısır yağı aldığımız zaman vereceğimiz TL

                                                                          başarılar dilerim..

#anastia

#OptiTim

#OptiAdayı