Sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alın, Kalademi.me, en iyi soru-cevap platformu. Adanmış uzman topluluğumuz sayesinde sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulun. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.
Sagot :
Cevap:
5Kg portakalımız 10 tl'miş 10÷5=2 10 'u 5 böleceğiz 9×2=18 ve 9ile 2 yi çarpacağız cevap 18
Cevap
18
Adım adım açıklama
5 kilogramı 10 TL satıyor ise 10:5=2. Her bir kilogram da 2 lira olduğuna göre 2'şer artar bundan dolayı 18... umarım yardımcı olmuştur en iyi seçersen sevinirimm
Platformumuzu kullandığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza doğru ve güncel yanıtlar vermek için her zaman buradayız. Ziyaretinizi takdir ediyoruz. Platformumuz her zaman doğru ve güvenilir yanıtlar sunmak için burada. İstediğiniz zaman geri dönün. Kalademi.me'ye ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Daha fazla faydalı bilgi ve uzman yanıtları için yakında tekrar gelin.