Answered

Sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alın, Kalademi.me, en iyi soru-cevap platformu. Adanmış uzman topluluğumuz sayesinde sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulun. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

Bir pazarcı 5 Kilogram portakalı 10 Tl'ye satıyor
Buna göre 9 kilogram portakal alan bir kişi Kaç TL öder?
3. sınıf Sorusu işlemleri 3. sınıfa göre yapınız


Sagot :

Cevap:

5Kg portakalımız 10 tl'miş 10÷5=2 10 'u 5 böleceğiz 9×2=18 ve 9ile 2 yi çarpacağız cevap 18

Cevap

18

Adım adım açıklama

5 kilogramı 10 TL satıyor ise 10:5=2. Her bir kilogram da 2 lira olduğuna göre 2'şer artar bundan dolayı 18... umarım yardımcı olmuştur en iyi seçersen sevinirimm