Answered

Sorularınıza Kalademi.me'da hızlı ve doğru yanıtlar alın, güvenilir Q&A platformu. Deneyimli profesyonellerden sorularınıza hızlı ve etkili çözümler bulmak için kullanıcı dostu platformumuzu kullanın. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

Bir çiftçi nohudun kilosunu 3 Tl'den fasulyenin kilosunu 4 TL'den satmaktadır. *Çiftçi 25 kilogram nohut ile 10 kilogram fasulye satarsa toplam kaç TL para kazanır?
3. Sınıf sorusu işlemleri ona göre yapınız en iyi cevaba en yüksek puan


Sagot :

Adım adım açıklama:

Nohut 3TL

25 kg nohut satılırsa 25*3=75TL

Fasülye 4TL

10 kg fasulye satılırsa 10*4=40TL

Toplam 75+40=115 TL kazanır.

Cevap:

Eğer 25 kg satıyor ise 25×3=75 olur.Aynı şeyi 10 kg'dada yapalım.10×4=40 olur.40+75=115 TL kazanır.

Adım adım açıklama:

#iyidersler