Witaj na Kalademi.me, gdzie możesz uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi dzięki pomocy ekspertów. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

%20 karla satılan bir malın satış fiyatı 108tl olduğuna göre, maliyeti kaç TL dir?


Sagot :

pano1

mrb

108x20/100=2160/100=21,6

108-21,6=84,6

başarılar