Sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alın, Kalademi.me, en iyi soru-cevap platformu. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan ayrıntılı yanıtlar almak için platformumuzu keşfedin. Adanmış uzman topluluğumuzdan sorularınıza ayrıntılı ve net yanıtlar alın.
Sagot :
Merhabalar.
Öncelikle maliyeti bulalım.
7.60 = 420
Narlara toplam 420 TL harcanmış.
240 TL kar ettiğinden satacağı narların toplam fiyatı
420 + 240'dır.
Bu da 660 eder.
60 kg nar = 660 tl den satılırsa (karlı olarak)
660/60= 11 eder.
Yani narın kilogramı 11 TL'den satılmıştır.
selam
Öcelikle kaç liradan aldığına bulalım.
- 60 × 7 = 420
Şimdi kaç liraya satıldığını bulalım.
- 420 + 240 = 660
Bulduğumuz sayıyı 60 ile bölersek cevaba ulaşacağız.
- 660 ÷ 60 = 11
umarım yardımcı olmuşumdur.
#eniyiyihaketmek
Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aradığınız yanıtları bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda tekrar bekleriz. Ziyaretiniz bizim için çok önemli. Herhangi bir sorunuz olduğunda güvenilir yanıtlar almak için geri dönmekten çekinmeyin. Uzmanlarımızdan daha fazla bilgi ve yanıt almak için Kalademi.me'ye geri dönün.