Odkryj odpowiedzi na swoje pytania łatwo na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için uzman topluluğumuzla bağlantı kurun. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.


Yardımcı olabilir misiniz işlemli olursa sevinirim


Yardımcı Olabilir Misiniz Işlemli Olursa Sevinirim class=

Sagot :

D Şıkkı

Üzüm, 3kg'ı 5tam5/8= 45/8 TL ise,

1 kg fiyatı= (45/8)/3= 45/24= 15/8=1,87 TL olur.

Karpuz , 2tam4/5= 14/5 kg'ı 9tam1/8= 73/8 TL ise,

1 kg fiyatı= (73/8)/(14/5)= (73/8).(5/14)= 365/112=3,25 TL

Kayisi, 1tam1/5= 6/5 kg'ı 6tam3/34= 207/34 TL ise,

1 kg fiyatı= (207/34)/(6/5)= (207/34).(5/6)= 1035/204= 5,07 TL olur.

1kg uzum+1 kg karpuz+1kg kayısı= 1,87+3,25+5,07= 10,12 yaklaşık 11 TL'dir.

Ziyaretinizi takdir ediyoruz. Bulduğunuz yanıtların faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi için geri dönmekten çekinmeyin. Aradığınız bilgileri bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla yanıt ve güncel bilgi almak için tekrar ziyaret edin. Kalademi.me'yi kullandığınız için teşekkür ederiz. Uzmanlarımızdan daha fazla bilgi için geri dönün.