Kalademi.me, günlük ve karmaşık sorularınıza çözümler bulmayı topluluğumuzun yardımıyla kolaylaştırır. Deneyimli profesyonellerden sorularınıza hızlı ve etkili çözümler bulmak için kullanıcı dostu platformumuzu kullanın. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın.

1 kg nohutun fiyatı 5 TL ise 3 kg nohutun fiyatı kaç TL'dir?​

Sagot :

asraxl

Cevap:

5 ×3=15

Adım adım açıklama:

1 kilosu 5 TL ise 3 kilosu 15 TL.dir.

Cevap: 1 kg nugut 5 TL ise 3 kg nohut 3 .5=15 TL eder . Çarpı işareti demek iyi dersler en iyi seçersen sevinirim

Adım adım açıklama: