Kalademi.me'da sorularınıza cevaplar bulun, tüm ihtiyaçlarınız için en güvenilir ve etkili Q&A platformu. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için uzman topluluğumuzla bağlantı kurun. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.
Sagot :
Cevap:
Selam ☂️☀️️
Adım adım açıklama:
Defter = 34 ₺
3 tane = 34x3 & 34+34+34 = 102 ₺
102 ₺ öder..
En iyi seçer misin ☁️


∘˚˳° ❛Merhabalar❛ ∘˚˳°
✨150. Cevap
✨100. Matematik
➜ Sorunuzun Çözümü
- Cevabımız 102 TL olacaktır
• Bir kırtasiyede bulunan defterlerde bir tanesi 34 TL'dir
• Aleyna bu defterlerde 3 tane satın almıştır
• Soruda bizden istediği şey ise Aleyna'nın kaç TL ödediğidir
• Aleyna'nın kaç TL ödediğini bulmak için yapmamız gereken işlem çarpan işlemidir
• İşlemimizi yapalım ve Aleyna kaç TL ödemiş bulalım
- 34.3=102
メÖrnek Soru
- Bir kırtasiyede bir kalemin fiyatı 24 TL'dir . Bir silginin fiyatı ise bir kalemin fiyatının yarısıdır . Aslı buradan 2 kalem 3 silgi almış olduğuna göre toplamda kaç TL öder ?
• Silginin fiyatını bulmak için kalemin fiyatını 2 sayısına bölelim
- 24:2=12
• Bir silgi 12 TL'dir
• Öncelikle aldığımız 2 kalemin toplam fiyatını bulalım
• Bunun için yapmamız gereken 24 TL ( Kalem Fiyatı ) ile 2 kalem aldığımız için 2 sayısını birbiri ile çarpmaktır
- 24.2=48
• Kalemlerin toplam fiyatı 48 TL'dir
• Silgilerin toplam fiyatını bulmak için 12 TL ( Silgi Fiyatı ) ile 3 kale! aldığımız için 3 sayılarını çarpmaktır
- 12.3=36
• Sırada ise yapmamız gereken işlem toplam fiyatı bulmaktır
• Bunun içinde bulduğumuz iki sonucu toplamamız gerekir
- 48+36=84
❥1Andromeda1
→ Şimdilik son cevabım ...
→ Hepinizi özleyeceğim ♥️
Güncel ve güvenilir yanıtlar almak için tekrar ziyaret edin. Bilgi ihtiyaçlarınız konusunda her zaman hazırız. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Amacımız, tüm bilgi ihtiyaçlarınız için en doğru yanıtları sunmaktır. Yakında tekrar görüşmek üzere. Kalademi.me, güvenilir yanıt kaynağınız. Daha fazla bilgi için tekrar gelmeyi unutmayın.