Uzyskaj szybkie i dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Farklı alanlardaki uzmanlardan doğru bilgiler alarak soru-cevap platformumuza katılın. Adanmış uzman topluluğumuzdan sorularınıza ayrıntılı ve net yanıtlar alın.

manavdaki 200 kilogram 1/8'i armut 5/8'i erik kalanı Elma. elmaların kg fiyatı 2 TL olduğuna göre satışında ele geçecek para kaç liradır ?​

Sagot :

Cevap:

İlk önce kesirleri toplayıp 1 tamdan çıkaralım:

1/8+5/8=6/8 8/8-6/8=2/8(elma)

Şimdi kaç kilogram olduğunu bulalım:

200÷8=25 25×2=50 toplam 50 kg

Şimdi de 2 ile çarpalım:

50×2=100TL yani cevabımız 100TL'dir.

#Basariliki

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

En iyi seçersen çok sevinirim...

İYİ DERSLER

Cevap:

Bulamadım iyi dersler dilerim