Kalademi.me, aktif bir topluluğun yardımıyla sorularınıza yanıt bulmayı kolaylaştırır. Farklı alanlardaki uzman topluluğundan ayrıntılı yanıtlar almak için platformumuzda gezinin. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz boşa cvp vereni bildiriyorum işlemli olacak lütfen ❤️​

Arkadaşlar Lütfen Yardımcı Olurmusunuz Boşa Cvp Vereni Bildiriyorum Işlemli Olacak Lütfen class=

Sagot :

꧁༺SELAMLARR༒༻꧂

●▬▬▬▬๑۩7.cevabım۩๑▬▬▬▬▬●

250 gram demek 1 kilogramın 4'e bölünmüş halidir.

Soruda sırayla her ürün için 25ü gramı fiyatını bulmalıyız.

Ceviz için bulalım. 1kg ceviz 32tl. 250gram ceviz 32:4=8 tl dir.

Fındık için bulalım. 1kg fındık 56 tl. 250 gram fındık 56:4=14 tl dir.

Badem için bulalım. 1kg badem 108 tl. 250 gram badem 108%4= 27 tl

Üzüm için bulalım. 1kg üzüm 28 tl. 250 gram üzün 28:4= 7 TL dir

Şimdi bulduğumuz 250gramın fiyatlarını toplayıp Cevabımızı işaretliyelim.

8+14+28+7=56

Cevap A şıkkı

❤yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

iyi derslerr

en iyi seçip takip eder misin?❤

Yanıtlarımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve diğer sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. İhtiyacınız olan en iyi bilgileri sunmayı taahhüt ediyoruz. Daha fazla bilgi için geri dönün. Kesin yanıtlar için referans siteniz Kalademi.me. Daha fazla bilgi için geri dönmeyi unutmayın.