Tüm sorularınıza en iyi çözümleri Kalademi.me'da bulun, güvenilir Q&A platformu. Soru-cevap platformumuzda hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için uzmanlardan faydalanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

4 kilogrami 24 TL olan üzümden 1 kg 500 g alan Emre, kaç TL ödeme yapar? ​

Sagot :

9tl öder

Adım adım açıklama:

4kg 24tl

1kg ? ?=6tl dir

0,5kg × x=3tl 6+3=9tl

• Orantı yaparak 1 kg fiyatını buluyoruz.

• Yine orantı yaparak 500 g (yarım kilo) fiyatını buluyoruz.

İYİ ÇALIŞMALAR :)

View image EcrinZehra16