Sorularınıza kolayca yanıtlar bulun, Kalademi.me, güvenilir Q&A platformu. Farklı alanlardaki profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

islemli yaparmisiniz biz yatigimiz oslemler uzun oluyo​

Islemli Yaparmisiniz Biz Yatigimiz Oslemler Uzun Oluyo class=

Sagot :

Öncelikle Merhaba♤

1.soru

1 kg patates 4 TL ise yarım kg

patates 2 TL dir ve 1 kg domates

8 TL ise 2 kg domates

8×2=16 TL'dir

16+2=18 TL

2.soru

4×3=12 TL

5×2=10 TL

12+10=22 TL

50-22=28 TL para üstü

3.soru

8×2=16

4×2=8

3×2=6

5×2=10

16+8+6+10=40 TL öder

4.soru

En ucuz ürün soğandır.

En pahalı ürün domatestir.

3×4=12 TL

8×4=32 TL

32+12=44

100-44=56 TL para üstü

Kolay Gelsin :)