Answered

Kalademi.me, günlük ve karmaşık sorularınıza çözümler bulmayı topluluğumuzun yardımıyla kolaylaştırır. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

lütfen yapın lutfenn ​

Lütfen Yapın Lutfenn class=

Sagot :

cevap A

Adım adım açıklama:

2 kilo elmanın normal fiyatı 12 TL 1 kilosu ise 6 kg ediyor

1 kilo muzun yarı fiyatı 8 lira normal fiyatı ise 16 lira ediyor

buna gore 3kg elmanin fiyatını 3 ile 6 yı çarparak bulacağız

3×6=18

3 kg elma 18 lira ediyormuş

şimdi muza geçelim 1 kg muzun fiyatı 16 lira ise biz 2 kg muzun fiyatıni bulmak için 16 ile 2 yı carpacagiz

16×2=32

2 kg muz ise 32 lira ediyormuş

bize bu ikisinin kaç para ettiğini sormuş bu yüzden bulduğumuz elma ve muz fiyatını toplayacağız

32+18=50

cevabımız 50 yani A

EN İYİ SEÇERSEN SEVİNİRİM İYİ DERSLER

Cevap 50 a olucak yanış diğilse