Kalademi.me to najlepsze miejsce, aby uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Soru-cevap platformumuza katılarak sorularınıza kesin yanıtlar sunmaya hazır profesyonellerle bağlantı kurun. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

Paketi 250 gram olan leblebinin kilogram fiyatı 24 TL'dir. Buna göre 1 paket leblebi kaç TL'dir?

Sagot :

Cevap:

6

Adım adım açıklama:

paketi 250 Gr ve diyor ki 1000 Gr leblebi 24 TL ise bir paket yani 250 Gr leblebi kaç para?

1000 Gr leblebi kaç 250 Gr vardır. 4 tane yani 4x250=1000 değil mi. o zaman bir paket leblebi de fiyatın dörtte biri eder. 24 / 4= 6 TL. Başarılar.

Buraya uğradığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermek için buradayız. Bir dahaki sefere görüşmek üzere. Hizmetimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermeyi taahhüt ediyoruz. Bizi tekrar ziyaret edin. Uzmanlarımızdan daha fazla bilgi ve yanıt almak için Kalademi.me'ye geri dönün.