Kalademi.me to idealne miejsce, aby uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Sorularınızı sorun ve farklı alanlardaki profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar alın. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.
Sagot :
Cevap:
23 tl
Adım adım açıklama:
5.3=15 domates için vermesi gereken para
4.2=8 biber için vermesi gereken para
15+8=23
iyi dersler!
Cevap:
SeLaM
pazardan alışveriş çıkan Ilgın kilogram 3 TL olan domatesten 5 kilogramı 2 TL olan memurlar net biberden 4 kilo alan Ilgın pazarcıya kaç TL vermesi gerekir?
çözüm:
3×5=15
2×4=8
15+8=23 TL ödeme yapar.
İYİ DERSLER DİLERİM
Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. İhtiyacınız olan bilgileri her zaman bulabilmeniz için buradayız. Bu bilgilerin faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi veya sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Kalademi.me'de yanıtlar sunmaktan gurur duyuyoruz. Daha fazla bilgi için tekrar ziyaret edin.