Kalademi.me'ya hoş geldiniz, tüm sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar bulabileceğiniz en iyi soru-cevap platformu. Farklı alanlardaki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

5 kg'lik bir paket bulgurun fiyatı 9 TL'DİR. Markette 54 TL ödeyen Aysel Hanım kaç kg bulgur almıştıt?







Acil​


Sagot :

Adım adım açıklama:

54/9= 6 eder

5 kg bulgur 9 tl ise bunun 6 katını alabilir.

yani 5×6=30 kg bulgur alabilir.

Cevap:

54/9=6


6x5=30 kg almıştır