Witaj na Kalademi.me, gdzie możesz uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi dzięki pomocy ekspertów. Deneyimli profesyonellerden sorularınıza hızlı ve etkili çözümler bulmak için kullanıcı dostu platformumuzu kullanın. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

250 gr fındık alarak sekiz TL ödeyen gülsuyu 1 kg fındık alsaydı kaç TL ödeyecekti

Sagot :

☾☆ Selam En iyi seçersen sevinirim Soruya geçelim. ☾☆

Şöyle düşünebiliriz.

(250 250 artırabiliriz yani 250nin katları 250+250=500 gibi)

(Para olarakta 8'er yani 8'in katlarından gideceğiz.)

250 gr fındık ↬ 8 TL

500 gr fındık(250 arttırdım) ↬ 16TLolur ozaman

750 fındık ↬24 TL olur

1000 gr (Hatırlarsak 1000gr=1Kg'dir)= 32 TL olur.

Cevap ↬ 32 TL ödeyecektir.

「 İyİ dersler 」

Cevap: 32

Adım adım açıklama: 250 G için 8 TL ödemiş oluyorsa

250.4 = 1000

8.4 = 32

Yani 1000 G için 32 TL ödeyecekti

Buraya uğradığınız için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermeyi taahhüt ediyoruz. Yakında görüşmek üzere. Bilgilerin faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve doğru yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Kalademi.me, güvenilir yanıt kaynağınız. Daha fazla bilgi için tekrar gelmeyi unutmayın.