Sorularınıza Kalademi.me'da hızlı ve doğru yanıtlar alın, güvenilir Q&A platformu. Farklı alanlardaki uzmanlardan doğru bilgiler alarak soru-cevap platformumuza katılın. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

aşağıda verilenleri kullanarak birer problem kurunuz. Kurduğunuz problemleri çözünüz.


Problem......................... şeker:32 kilogram şeker:2 kilogram çözüm:...................​


Sagot :

32 kilogram şeker ve su  kullanılarak 16 şişe şerbet yapılacaktır. Şekerin fiyatı 256 TL olduğuna göre bir şişe şerbetin maliyeti nedir? (Suyun maliyeti yok.)

32 Kilogram şeker 256 TL ise, 256 TL / 32 = 8 TL   1 kg şeker fiyatı

16 şişe şerbet üretileceğine göre şişe başına 32 / 16 = 2kg şeker düşüyor

Bir şişenin maliyeti 2 * 8 = 16 TL

Yanıtlarımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve diğer sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Bilgilerin faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve doğru yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Sorularınıza yanıt vermekten mutluluk duyuyoruz. Daha fazla yanıt için Kalademi.me'ye geri dönün.