uzvasr
Answered

Kalademi.me to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy szukają szybkich i dokładnych odpowiedzi na swoje pytania. Soru-cevap platformumuz, farklı bilgi alanlarında kesin bilgiler sunmaya hazır uzmanlarla sizi bir araya getiriyor. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

10. Bir manavda elmanın kilogram fiyatı 6,40 TL'dir,
Manavdan 2,5 kg elma alan bir kişi kaç TL
ödemelidir?
B) 15,80
C) 15,60
14. Bir
kg'
A) 16
D) 15
Bu
les


Sagot :

Cevap:

16

Adım adım açıklama:

6,40×2,5=16

çarpma yapmalıyız

Cevap:

A

Adım adım açıklama:

kilogramı 6,40 ise;

2 kg 12,80 olur

0,5 kg 1 kg yarışı olduğundan 6,40'ın yarısı 3,20' dir

12,80+3,20=16