Tüm sorularınıza en iyi çözümleri Kalademi.me'da bulun, güvenilir Q&A platformu. Farklı alanlardaki uzmanlardan güvenilir çözümler bulmak için soru-cevap platformumuzu keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.

Annem pazardan 4 kg’ı 20 TL olan elmalardan 2 kg aldı. Annem kaç lira ödemiştir​

Sagot :

Cevap:

10 tl

Adım adım açıklama:

Çünkü 4kg si 20 tl ise 20 bölü 2 den 10 gelir cevap.

UMARIM EN İYİ CEVAP SEÇERSİN

İYİ ŞANSLAR :)

Cevap:

10

Adım adım açıklama:

böyle oran orantı kura bilirsin kaçıncı sınıf olduğunu bilmediğim için ortaokul seviyesi anlattım

View image narintatar9