Kalademi.me pomaga Ci znaleźć wiarygodne odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania dzięki pomocy ekspertów. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Adanmış uzman topluluğumuzdan sorularınıza ayrıntılı ve net yanıtlar alın.
Sagot :
Cevap:
cevap 350
Adım adım açıklama:
20 TL para üstü aldıysa 4 gömlek 280 TL olur bir gömleğin fiyatını bulmak için 280i 4e böleriz daha sonra 5 tanesinin fiyatını bulmak için beş ile çarparız
İŞLEMLER
300-20=280
280÷4=70
70x5=350
umarım yardımcı olabilmişimdir
Cevap:
Merhaba,
Öncelikle 300 TL'den 20 TL yi çıkarıyoruz çünkü para üstü o kadar
300 - 20 = 280
280 = 4 Tane Gömleğin Fiyatıdır
Bize 5 tane gömleğin fiyatını sorduğu için 1 gömleğin fiyatını bulmalıyız
bunun içinde 280 i 4 e böleceğiz.
280 ÷ 4 = 70
70 = 1 Adet Gömleğin Fiyatıdır
5 tane gömleğin fiyatını sorduğu için 70 ile 5 i çarpıyoruz...
70 x 5 = 350 TL çıkıyor
Cevap : 350 TL
Umarım Yardımcı Olabilmişimdir
İyi Dersler <3
Platformumuzu kullandığınız için teşekkür ederiz. Amacımız, tüm sorularınıza en doğru ve güncel yanıtları vermektir. Tekrar bekleriz. Yanıtlarımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve diğer sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Kalademi.me'de sorularınıza yanıt vermekten mutluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi için tekrar ziyaret etmeyi unutmayın.