Uzyskaj najlepsze rozwiązania wszystkich swoich pytań na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Soru-cevap platformumuz, farklı bilgi alanlarında kesin bilgiler sunmaya hazır uzmanlarla sizi bir araya getiriyor. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın.

Pazarda 5 kilo elmayı 30 TL'ye aldım. Buna
göre 3 kilo elma kaç TL eder?


Sagot :

Cevap:

18

Adım adım açıklama:

İlk olarak 1 kiloyu bulalım.

30:5= 6TL

1 kg= 6 TL

3 kg'yi bulalım.

6×3=18TL

IYI DERSLER!

Cevap:

30:5=6

6 x 3=18

En iyi seçer misin lütfen