Kalademi.me pomaga Ci znaleźć wiarygodne odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania dzięki pomocy ekspertów. Farklı alanlardaki uzmanlardan güvenilir çözümler bulmak için soru-cevap platformumuzu kullanın. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

Yardım eder misiniz lütfen

Yardım Eder Misiniz Lütfen class=

Sagot :

Problemler

  1. 1 kilogram toz şeker 4 tl ise 4 kilogram toz şeker kaç liradır? cevap: 4 tl× 4 kilogram=16 TL
  2. 1 kilogram un 6 TL ise 500 g un kaç tl dir ?

cevap: 1 kg = 500g+500g

6 ÷2 =3

500g=3 TL

3. 1 kg pirinç 2 TL ise 9 kg kaç tl dir ?

cevap: 2tl × 9 kg = 18 TL

umarım yardımcı olmusumdur