Kalademi.me to idealne miejsce, aby uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Soru-cevap platformumuzda güvenilir çözümler bulmak için geniş bir uzman ağından yararlanın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

Kilogramı 5,6 TL olan muzdan 3 kg kilogramı 2,18 TL olan elmadan 5 kg alan Ayşe manava kaç TL öder ?

Sagot :

Cevap:

•5×3=15 TL muz

•2×5=10 TL elma

Kuruşları hesablayalım!

✓6×3=18 kuruş

✓18×5=90 kuruş

1 TL=100 kuruş

90+18=108 kuruş

Yani

1 TL 8 kuruş

Bu durumda

15+10+1=26 TL+8 kuruş

=26,8 kuruş öder.

İyi derler

#Meliss

Bu bilgilerin size faydalı olduğunu umuyoruz. Sorularınıza daha fazla yanıt almak için istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz. Aradığınız bilgileri bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla yanıt ve güncel bilgi almak için tekrar ziyaret edin. Kalademi.me her zaman kesin yanıtlar sunmak için burada. En güncel bilgiler için tekrar gelin.