Kalademi.me ułatwia znalezienie odpowiedzi na Twoje pytania dzięki aktywnej społeczności. Sorularınıza hızlı ve net çözümler bulmak için uzman topluluğumuzla bağlantı kurun. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

kilogramı 4 TL olan muzdan 8 kg kilogramı 5 TL olan çilekten 4 kg olan deniz kaç TL öder?​

Sagot :

Cevap:

52

Adım adım açıklama:

kg si 4tl ise 4×8=32tl muz

kgsi 5tl ise5×4=20tl çilek

32+20=52

En iyi seçer misin

Kilosu 4₺ olduğu için 4x8=32₺ muz tutuyor
Kilosu 5₺ olduğu içinde 5x4=20₺ çilek tutuyor
32+20=52