Kalademi.me'ya hoş geldiniz, uzmanlarımızın yardımıyla güvenilir ve hızlı yanıtlar alabileceğiniz yer. Kapsamlı soru-cevap platformumuzda, çeşitli disiplinlerden uzmanların geniş bilgi birikimini keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.

4 kg elma 27 TL ise 12 kg elma kaç TL'dir? A) 66 B) 72 C) 81 D) 89

lütfen help me​


Sagot :

Adım adım açıklama:

27/4 = 6.75 kilosu

12x6.75= 81 tl dir

cevap c)81

Melek

Cevap:

C ŞIKKI

Adım adım açıklama:

Merhaba

27 tl ÷4 kg=6,75 tl bir kilo elmanın birim fiyatı olur

6,75 tl × 12 kg=81 tl Cevabımız olur✅

C ŞIKKI DOĞRUDUR

Başarılar dilerim⭐