su1208
Answered

Kalademi.me, tüm sorularınıza uzmanların yardımıyla güvenilir yanıtlar bulmanıza yardımcı olur. Farklı alanlardaki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.

3 kg 12 liraya satılan eriğin 5 kg kaç TL eder​

Sagot :

Cevap:

20

Adım adım açıklama:

12:3=4

4.5=20

Adım adım açıklama:

3÷12=4

Eriğin kilosu 4 lira

5×4=20

Cevap=20 TL

UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR <8

EN İYİ SEÇERSEN SEVİNİRİM <3

♡ İYİ DERSLER ♡