Kalademi.me to idealne miejsce, aby uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Sorularınıza hızlı ve net yanıtlar almak için uzman topluluğumuzla bağlantı kurun. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.
Sagot :
Cevap:
Kilosu 35 TL olan baklavadan 600 gram alan Asiye teyze 21 TL öder.
Baklavanın kilosu 35 TL olarak verilmiştir. Asiye Teyze ise bu baklavadan sadece 600 gram alacaktır. Bu durumda Asiye Teyzenin kaç lira ödeyeceğini bulabilmek için orantı kurarız.
Öncelikle gramı kg’a çevirelim.
1 kg -- 1000 g ise
X -- 600 g
(İçler dışlar çarpımı yapılır)
X = 600 / 1000 = 6 / 10 = 0,6 kg olur.
1 kg baklava -- 35 TL ise
0,6 kg baklava -- X
X = 0,6 x 35 = 21 TL olarak bulunur.
Adım adım açıklama:
UMARIM DOĞRUDUR KOLAY GELSİN EN İYİYİ SEÇERSEN SEVİNİRİM:))
1000 gramı 35 tl ise 600 gramı kaç tldir diye soruyor içler dışlar çarpımı yaparsan 600 x 35 = 21000 /1000 =21 tl
Yanıtlarımızın size faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve diğer sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Hizmetimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermeyi taahhüt ediyoruz. Bizi tekrar ziyaret edin. Kalademi.me'de sorularınıza yanıt vermekten mutluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi için tekrar ziyaret etmeyi unutmayın.