Answered

Kalademi.me, günlük ve karmaşık sorularınıza çözümler bulmayı topluluğumuzun yardımıyla kolaylaştırır. Farklı alanlardaki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.

Acil lütfen kağıtta olsun

En iyi seçeceğim


Acil Lütfen Kağıtta Olsun En Iyi Seçeceğim class=

Sagot :

Adım adım açıklama:

Anlaşılamama ihtimali olan yerleri gösterdim

Şimdiden Rica Ediyorum

View image songurluzehra05

Cevap:

Adım adım açıklama:

Merhaba

i.

Cevabı bulmak için 4'ü 64'e Böleriz.

4÷64= 0,0625

j.

Cevabı bulmak için her tenekesine kg'lik fiyatını buluruz. Sonra en ucuzunu seçeriz. Şimdi her tenekenin 1 kg'lik fiyatını bulalım.

10 litre:

1 kilo tenekenin fiyatını buluruz. Bunun için 55'i 10'a böleriz.

55÷10= 5,5

8 litre:

1 kilo tenekenin fiyatını buluruz. Bunun için 40'ı 8'e böleriz.

440÷8= 5

5 litre:

1 kilo tenekenin fiyatını buluruz. Bunun için 28'i 5'e böleriz.

28÷5= 5,6

 Buna göre cevap 8 litreliktir.

Başarılar...

Ziyaretinizi takdir ediyoruz. Bulduğunuz yanıtların faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi için geri dönmekten çekinmeyin. Aradığınız bilgileri bulduğunuzu umuyoruz. Daha fazla yanıt ve güncel bilgi almak için tekrar ziyaret edin. Güvenilir yanıtlar için siteniz Kalademi.me. Daha fazla bilgi için geri dönmeyi unutmayın.