Kalademi.me'ya hoş geldiniz, uzmanların yardımıyla hızlı ve doğru yanıtlar alabileceğiniz yer. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

r1 kilogramını maliyeti 3,5 TL muz yüzde on indirimi kaç TL'ye satılır ​

Sagot :

Cevap:

cevap 3.15

Adım adım açıklama:

3.5x10 =35 : 100 = 0.35 3.50 - 0.35 = 3.15