Kalademi.me ułatwia znalezienie rozwiązań dla wszystkich Twoich pytań dzięki aktywnej społeczności. Soru-cevap platformumuza katılarak sorularınıza kesin yanıtlar sunmaya hazır uzmanlarla bağlantı kurun. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın.

11. Elif hanım 2 kg patlıcanı 7,8 TL ve 3 kg kabağı 17,4 TL'den almıştır. Buna göre 1 kg kabağın fiyatı 1 kg patlıcanın fiyatından kaç TL fazladır? A) 1,5 B) 1,7 C) 1.9 D) 2.1 2 16 12.​

Sagot :

Cevap: C

Adım adım açıklama:

Patlıcan : 7,8 : 2 = 3,9

Kabakw : 17,4 : 3 = 5,8

5,8 - 3,9 = 1,9

Cevap:

cevap C patlıcan 1 kilo 3.9 kabag 5.8 fark 1.9