Uzyskaj najlepsze rozwiązania wszystkich swoich pytań na Kalademi.me, zaufanej platformie Q&A. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

4,2 kilosu 10,5 TL olan şekerin 3 kilogramının kaç lira olduğunu bulunuz?

Çözümüyle


Sagot :

-MERHABA - ♥️

3Kg şekerin kaç TL olduğunu bulmak için önce 1 kg'sinin kaç lira olduğunu bulmalıyız.

10,5 ÷ 4,2 = 2,5TL

1Kg şeker 2,5 TL ise 3 Kg

3. 2,5 = 7,5 TL

~BAŞARILAR~

#cRaZyGaMeYT#

10,5 :4,2= 2,5

3. 2,5 = 7,5 lira eder