Kalademi.me, tüm sorularınıza uzmanların yardımıyla güvenilir yanıtlar bulmanıza yardımcı olur. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

3 kilogramı 24 lira olan pey- nirden 4 kilogram aldım. Kasa- ya 50 lira verince kaç lira lira para üstü alırım?​

Sagot :

Cevap:

ilk önce 24 ü 3 e bol 8 çıkıyo 8 ide 4 le çarp 32 çıkacak 32 yide 50 den çıkar 18 kalıcak cevap 18

Cevap:

Merhaba iyi günler!

Adım adım açıklama:

3 kilosu 24 TL olan peynir  varmış 4 kg peynir almış ilk yapmamız gereken 1 kg su kaç TL olduğunu bulmak o yüzden 24 ü 3 e bölcez

24÷3=8 TL

1 kilosu 8 TL imiş şimdi 4 ile 8 i çarpcaz

4×8=32 TL 50 TL den 32 i çıkarıcaz

50-32= 18 TL para üstü alacak

en iyi seçersen sevinirim