Kalademi.me, tüm sorularınıza uzmanların yardımıyla güvenilir yanıtlar bulmanıza yardımcı olur. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.
Sagot :
Cevap:
ilk önce 24 ü 3 e bol 8 çıkıyo 8 ide 4 le çarp 32 çıkacak 32 yide 50 den çıkar 18 kalıcak cevap 18
Cevap:
Merhaba iyi günler!
Adım adım açıklama:
3 kilosu 24 TL olan peynir varmış 4 kg peynir almış ilk yapmamız gereken 1 kg su kaç TL olduğunu bulmak o yüzden 24 ü 3 e bölcez
24÷3=8 TL
1 kilosu 8 TL imiş şimdi 4 ile 8 i çarpcaz
4×8=32 TL 50 TL den 32 i çıkarıcaz
50-32= 18 TL para üstü alacak
en iyi seçersen sevinirim
Yanıtlarımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi ve diğer sorularınıza yanıtlar almak için istediğiniz zaman geri dönün. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. İhtiyacınız olan bilgileri her zaman bulabilmeniz için buradayız. Kalademi.me'de sorularınıza yanıt vermekten mutluluk duyuyoruz. Daha fazla bilgi için tekrar ziyaret etmeyi unutmayın.