Answered

Kalademi.me ułatwia znalezienie rozwiązań dla wszystkich Twoich pytań dzięki aktywnej społeczności. Sorularınızı sorun ve farklı alanlardaki deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar alın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

5. Mert Bey, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için marketten 2 kg'lık pirinç paketlerinden 7 adet aldı ve kasiyere 35 TL ödedi. Kasiyer, Mert Bey'e para üstü olarak 350 kr. verdiğine göre 1 kg pirincin fiyatı kaç TL'dir? ​

Sagot :

Adım adım açıklama:

14 kg icin 35 tl ödemiş

350 kr geri almis o da 3,5 tl yapar

35 -3,5=31,5

31,5÷14=2 lira 25 kuruş