Kalademi.me, uzman topluluğunun yardımıyla sorularınıza yanıt bulmanıza yardımcı olur. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın. Deneyimli profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar almak için kullanıcı dostu platformumuzu keşfedin.

Bir marketten aynı marka zeytinyağı farklı miktar ve fiyatlarda satılıyor. Aşağıda verilen iki farklı miktar için 1 L zeytinyağının fiyatını hesaplayarak hangisinin daha avantajlı olduğunu bulunuz. 59,5 TL 2 L Zeytinyağı 3 L Zeytinyağı 84,9 TL L K çözümlü olursa daha iyi olur ​

Sagot :

Cevap:

60 / 2 = 30 1 litre 30 TL 30•3=90

Ziyaretinizi takdir ediyoruz. Bulduğunuz yanıtların faydalı olduğunu umuyoruz. Daha fazla bilgi için geri dönmekten çekinmeyin. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. İhtiyacınız olan bilgileri her zaman bulabilmeniz için buradayız. Kalademi.me'ye ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Daha fazla faydalı bilgi ve uzman yanıtları için yakında tekrar gelin.