owmeen7
Answered

Sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alın, Kalademi.me, en iyi soru-cevap platformu. Farklı alanlardaki uzmanlardan güvenilir çözümler bulmak için soru-cevap platformumuzu keşfedin. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

6kg şekerin fiyatı 15 tl ise 1kg şeker kaç tldir

Sagot :

6 kg şeker 15 tl ise 1 kg'ı bulmak için sadeleştirme yaparsak

[tex] \frac{15}{6} = \frac{5}{2} [/tex]

Bu da

[tex] \frac{5}{2} = 2.5 \: tl[/tex]

olur

Cevap:

6 kg şeker 15 TL İSE 1 kg şeker x'dir.

x yerine 2,5 TL demeliyiz ki 2,5 ile 6'yı çarpınca 15 eder.Onun için 1 kg şeker 2,5 TL'dir.

Adım adım açıklama:

En iyi seçersen sevinirim.İyi dersler...