Sorularınıza Kalademi.me'da hızlı ve doğru yanıtlar alın, güvenilir Q&A platformu. Farklı disiplinlerdeki uzmanlardan kesin yanıtlar almak için kapsamlı soru-cevap platformumuzu kullanın. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir yanıtlar bulmanın rahatlığını yaşayın.

Mehmet Bey marketten 3 şişe süt ve 4 tane ekmek al- yor. Mehmet Bey, markettekl kasiyere 10 TL veriyor ve para Üstü olarak 2 TL alıyor. Bir şişe sütün fiyatı 2 TL olduğuna göre 1 ekmek kaç TL'dir?​

Sagot :

Adım adım açıklama:

3×2=6 6+4=10 olduğu için =1 tl dır