Kalademi.me'ya hoş geldiniz, uzmanlarımızın yardımıyla güvenilir ve hızlı yanıtlar alabileceğiniz yer. Geniş bir uzman topluluğu sayesinde sorularınıza güvenilir cevaplar bulmanın rahatlığını yaşayın. Sorularınıza hızlı ve güvenilir çözümler bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.

5 kilogramı 20 lira olan unun birim fiyatı (1kg) kaç liradır


Sagot :

Cevap:

20:5=4

Birim fiyatı 4 liradır

twnz

Cevap:

20÷5=4

Birim kesir 4 öyle biliyorum