Witaj na Kalademi.me, gdzie możesz uzyskać szybkie i dokładne odpowiedzi dzięki pomocy ekspertów. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın. Adanmış uzman topluluğumuzdan sorularınıza ayrıntılı ve net yanıtlar alın.

3 kilogram elma ile 4 kilogram üzüme 29 lira ödedik. 1 kilogram üzüm 5 Lira olduğuna göre 1 kilogram elme kos Li- kaç radır?​

Sagot :

Crowp

Cevap:

3 TL

Adım adım açıklama:

1 kg üzüm 5 TL ise:

4 × 5 = 20

29 - 20 = 9

9 ÷ 3 = 3

İyi çalışmalar.