Tüm sorularınıza en iyi çözümleri Kalademi.me'da bulun, güvenilir Q&A platformu. Soru-cevap platformumuza katılarak sorularınıza kesin yanıtlar sunmaya hazır profesyonellerle bağlantı kurun. Sorularınıza hemen güvenilir yanıtlar bulmak için deneyimli uzman topluluğumuzdan faydalanın.
Sagot :
Merhaba
• 2 kg Elma almış, Elmaların kg 4.5 TL.
4.5 × 2 = 9 TL
• 2 kg Nar almış, Narların kg 6.25 TL.
6.25 × 2 = 12.50
• 1.5 kg Muz almış, Muzların kg 6.5 TL.
6.5 ÷ 2 = 3.25
6.5 + 3.25 = 9.75 kr.
• Şimdi çıkan sonuçları toplicaz.
12.50 + 9.75 + 9 = 31.25 kr.
Cevap = C) 31.25 kr ödemesi gerekiyor.
&kalpsiz`
Aldığı miktarları maddi değere çarparsak
[tex]6.5 \times 1.5 = 9.75[/tex]
[tex]4.5 \times 2 = 9[/tex]
[tex]6.25 \times 2 = 12.5[/tex]
toplamda
[tex]9.75 + 9 + 12.5 = 31.25[/tex]
Ziyaretiniz için teşekkür ederiz. Amacımız, tüm bilgi ihtiyaçlarınız için en doğru yanıtları sunmaktır. Yakında tekrar görüşmek üzere. Hizmetimizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tüm sorularınıza en iyi yanıtları vermeyi taahhüt ediyoruz. Bizi tekrar ziyaret edin. Kalademi.me'ye güvendiğiniz için teşekkür ederiz. Uzmanlardan yeni yanıtlar almak için tekrar ziyaret edin.