Kalademi.me, tüm sorularınıza hızlı ve doğru yanıtlar alabileceğiniz en iyi yer. Sorularınızı sorun ve farklı alanlardaki profesyonellerden ayrıntılı yanıtlar alın. Farklı alanlardaki profesyonellerden kapsamlı çözümler bulmak için platformumuzu kullanın.

biraz yardım lütfen ​

Biraz Yardım Lütfen class=

Sagot :

İlk olarak kadın 2,90 tl daha verip muz alayım diyor ve adam o parayı vermeden 1 kg portakal verebileceğini söylüyor bu demek ki muzun fiyatından 2,90 eksiği portakalın 1 kg fiyatıdır. Muzun 1 kilogramı 6,45 şimdi çıkartalım 6,45-2,90=3,55 tl'dir bir kilogramı portakalın şimdi istenileni bulalım. 2 kg muz ve 1 kg portakal 6,45*2=12,90 12,90+3,55=16,45. Yani cevabımız C şıkkı oluyor.

İyi Dersler Dilerim